Вологість ґрунту
Вологість ґрунту — найважливіша фізична характеристика ґрунту, оскільки впливає на подальший урожай і його якість. Дані про вологість ґрунту необхідні для своєчасного прийняття управлінських рішень щодо способів обробки ґрунту, обсягів і періодів введення добрив, раціональності і періодів посіву насаджень, обсягів і періодів поливу, тощо.
Вологість ґрунту впливає на розчинення органічних та мінеральних добрив, на ефективність їх засвоєння рослинами та на ступінь забрудненості ґрунту пестицидами.
Також вирізняють параметр оптимальна вологість у ґрунті — це вологість, при якій коренева система рослин не відчуває нестачі вологи, яка необхідна для її росту і розвитку. Оптимальна кількість вологи характеризується двома значеннями, в межах яких повинна змінюватися вологість у кореневому шарі ґрунту.
Верхня межа оптимальної вологості ґрунту визначається мінімальним значенням її аерації. Вологість ґрунту не повинна перевищувати 60 – 70 % повної вологоємності (пористості) при вирощуванні овочевих культур, 70– 80 % при вирощуванні зернових культур і 80 – 85 % при вирощуванні трав.
Моніторинг рівня вологості ґрунту в — дуже важливе завдання для сільськогосподарського виробництва на відкритих площах, в оранжереях, теплицях і садах. Контроль проводитися також на різних стадіях вирощування врожаю, починаючи від посадки саджанців та до збору врожаю, оскільки потреба рослини у вологі змінюється в світові його зростання. Контроль рівня вологи в ґрунті потрібен і для багатьох інших завдань, включаючи будівельні й геологічні роботи, для визначення місця розташування підземних течій тощо.
Принцип роботи і галузі застосування вологомірів та датчиків вологості ґрунту
Принцип роботи цих приладів зазвичай кондуктометричний (інвазійний). Пристрої мають ергономічний дизайн і міцний корпус, що забезпечують надійні вимірювання в польових умовах. Пристрої прості в експлуатації та не вимагають додаткового відбору проб. Майже миттєве визначення результатів і максимальна точність вимірювання з похибкою, що не перевищує 2 % економити Ваш час та дає змогу негайно приймати рішення про необхідність поливу.
Галузі застосування вологомірів ґрунту і датчиків вологості ґрунту
- Контроль вологості ґрунту в теплицях, оранжереях, парниках та на відкритому ґрунті.
- Управління крапельним поливом рослин.
- Різні галузі сільського господарства (ягідництво, землеробство, овочівництво, городництво тощо).
- Визначення кількості ґрунтових вод і підземних течій у гідрології.