Газоаналізатори вуглекислого газу (CO2)
Вуглекислий газ (діоксид вуглецю, двоокис вуглецю, вуглекислота або З2), є свого роду відходом життєдіяльності людини та інших живих організмів. Також він утворюється після окислення вуглеводневої сировини. Вуглекислий газ використовується в хімічній промисловості, фармацевтиці, медицині, енергетиці, металургії та інших виробничих сферах.
Чим небезпечний вуглекислий газ?
Незважаючи на те, що вуглекислота сама по собі не є вибухонебезпечною і навіть не підтримує горіння, перевищення її концентрації у повітрі вельми небезпечно для живих організмів. Перебуваючи довгий час у занадто загазованому приміщенні, людина може відчути себе погано і у неї може з'єднання явитися запаморочення, непритомність через кисневе голодування внутрішніх органів. Крім того, надлишок вуглекислого газу в повітряному середовищі подразнює слизові оболонки і шкіру. У певних дозах двоокис водню має дію, схожу на наркотичну, а у високих – викликає задуху. Вісь чому в місцях підвищеного скупчення людей потрібно постійно проводити моніторинг повітряного середовища. Для цього призначений газоаналізатор вуглекислого газу З2. Даний прилад здійснює високоякісні вимірювання вмісту СО2 не тільки атмосфери, а й транспортних і промислових викидів, а також технологічних газових сумішей. Контроль концентрації вуглекислого газу в робочих зонах, цехах і виробничих приміщеннях також виконують за допомогою цих приладів.
Основні принципи роботи газоаналізатора вуглекислого газу
Принцип функціонування газоаналізатора нескладний: його вимірювальний датчик, що володіє високою чутливістю, демонструє реакцію на ступінь, з якою вуглекислий газ поглинає оптичне випромінювання з певними налаштуваннями.
Газоаналізатор ЗІ здатний аналізувати межі вуглекислого газу в повітряних середовищах безперервно, що дозволяє не тільки виконати разові вимірювання, а й проводити глибинний аналіз середовищ (наприклад, визначати, в які проміжки часу концентрація СО2 досягала граничних значень, а в який час вона йшла на спад, щоб визначити можливі закономірності цих коливань). Отримувані шляхом дослідження показання в постійному режимі виводяться на дисплей, а при досягненні порогових показників прилад видає сигнал світлового і звукового сповіщення.
Особливості сучасних газоаналізаторів:
- Габаритні розміри. Газоаналізатори вуглекислого газу відрізняються невеликими розмірами, тому їх можна встановлювати навіть в важкодоступних місцях, де може статися витік З2 (діоксиду вуглецю).
- Широкі функціональні можливості. Прилад може одночасно стежити не тільки за вуглекислотою, а й фіксувати інші параметри (температура, атмосферний тиск, відносне тиск і швидкість потоку газів).
- Наявність системи сигналізації. При перевищенні допустимого рівня вуглекислоти прилад подає звуковий або світловий сигнал, своєчасно оповіщаючи людей, які перебувають у виробничому приміщенні.